Grįžti atgal į žemėlapį

Skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“

Koordinatės: 55.730102, 21.08196
Objekto adresas: Melnragė (šiaurinis molas), Klaipėda, Lietuva
Savivaldybė: Klaipeda

2018 m. rugpjūčio 18 d. ant Melnragės molo įkurdinta skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“. Tai žvejas besiplaikstančiu paltu, tarsi besiveržiantis prieš vėją, pasislėpęs po skrybėle ir žengiantis platų žingsnį ir lydimas žuvelės.
Daugiau kaip dviejų metrų aukščio kompozicija yra nukaldinta iš daug 4 mm storio cinkuoto plieno lakštų ir padengta oksidu. Tai – išskirtinis dirbinys, tokio nėra visoje Lietuvoje, o gal ir Europoje.
Skulptūros sumanytojai – uostamiestyje sėkmingai veikianti viena didžiausių Lietuvoje krovinių gabenimo ir ekspedijavimo bendrovių „Arijus“, norėjusi miestui padovanoti naują simbolį. Kartu su kūrėjais gimė idėja ant Melnragės molo apgyvendinti žveją, lydimą žuvelės. Skulptūra simbolizuoja tiesiog žmogų, galbūt žveją, klaipėdietį, galbūt atvažiuojantį, galbūt ateinantį prie jūros. Skulptūra skirta visiems žmonėms, kurie myli jūrą, veržiasi prie jūros, susilieja, nori būti čia, patinka būti prie jūros. Žuvytė – kaip mintis, svajonė, iliuzija, kaip susidraugavimas su jūra, jūros gyventojais, susiliejimas su gamta.
Skulptoriai – Svajūnas Jurkus ir Sergejus Plotnikovas, architektas – Vytautas Paulionis. Didelį darbą atliko kalvis Gražvydas Černiauskas.

Parengta 2020 m.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/
 
 • Aprašymas:

  Skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“ : [skaitmeninė nuotrauka] / Ingrida Valotkienė. - Klaipėda, 2019. - 1 failas

  Šaltinis: Ingridos Valotkienės asmeninis fondas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“