Grįžti atgal į žemėlapį

Kino teatras „Aurora“

Koordinatės: 55.689386, 21.141172
Objekto adresas: Nemuno g. 51, Klaipėda, Lietuva
Savivaldybė: Klaipeda

1953 m. Klaipėdos žvejų kultūriniams poreikiams tenkinti buvo atidarytas naujai pastatytas puošnus kino teatras „Aurora“. Jame įrengta buvo 330 vietų žiūrovų salė, erdvus fojė, balkonas, kuriame įrengtas spaudos kioskas ir bufetas. Patalpos buvo išpuoštos ornamentais, veidrodžiais, apstatytos ištaigingais baldais. Kino teatre „Aurora“ buvo rodomas ne tik kinas, bet vykdavo ir šokiai, kurie vyko iki praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio.
1958 m. pastate kilusio gaisro metu labiausiai nukentėjo kino salė, kurioje tuo metu vyko kino seansas. Gaisro priežastys buvo slepiamos.
Atstačius pastatą po pirmojo gaisro jame vėl veikė kino teatras, bet po kurio laiko pastatas vėl užsiliepsnojo ir labiausiai nukentėjo kino salė. Tačiau statinys dar ne vienerius metus tarnavo kaip kino juostų sandėlis. Vėliau visas šis archyvas buvo perkeltas į Vilnių, o pastatas – parduotas.
Po trečiojo gaisro pastate įkurta psichiatrijos ligoninė.
Po paskutiniojo gaisro pastatas nebebuvo atstatinėjamas.
2005 m. buvęs kino teatro „Aurora“ pastatas rekonstruotas išsaugant fasado kolonas ir kitas autentiškas detales. Architektūriniai sprendimai leido sukurti harmoningą senovės ir modernumo derinį. Šiame pastate įrengtas daugiau nei 150 lankytojų talpinantis konferencijų centras, turintis keturias skirtingo dydžio sales. Šalia pastatytas viešbutis „Ibis Styles Klaipėda Aurora“. Šie 2 pastatai sudaro vieną kompleksą, o pastate taip pat įsikūrė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija (2018 m.).

Parengta 2018 m.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/
 
 • Aprašymas:

  Viešbučio „Ibis Styles Klaipėda Aurora“ pastatas : [skaitmeninė nuotrauka] / Ingrida Valotkienė. - Klaipėda, 2018.08.29. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Ingridos Valotkienės asmeninis archyvas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Viešbučio „Ibis Styles Klaipėda Aurora“ pastatas