Grįžti atgal į žemėlapį

Paminklas automobilių ir motorračių klubui „M.S.C. Memelland“ ir keliautojui A. Poškai atminti

Koordinatės: 55.705577, 21.133529
Objekto adresas: Pilies, Sukilėlių ir Daržų gatvių sankryža, Klaipėda, Lietuva
Savivaldybė: Klaipeda

2017 m. liepos 22 d. gaudžiant motociklams, atidengtas paminklas, skirtas pirmajam Lietuvoje automobilių ir motorračių klubui „M.S.C. Memelland“ ir keliautojui Antanui Poškai atminti.
Šis paminklas pastatytas Pilies, Sukilėlių ir Daržų gatvių sankryžoje. Ši vieta skulptūrai pasirinkta neatsitiktinai. Būtent čia stovėjo pastatas, kuriame buvo įsikūręs klubas „M.S.C. Memelland“. Pastatas neišlikęs.
Mintis pastatyti paminklą, skirtą pirmajam Lietuvoje automobilių ir motorračių klubui „M.S.C. Memelland“ ir A. Poškai atminti kilo aktyviam klaipėdiečiui, motociklininkui Aurimui Mockui.
Jis yra ir idėjos, kaip turi atrodyti skulptūra, kuriai išlieti sunaudota 600 kilogramų bronzos, o pjedestalui pagaminti 30 tonų akmens, autorius. Mintį įgyvendino klaipėdietis skulptorius Arūnas Sakalauskas.
Pirmasis motociklininkų klubas Klaipėdoje veikė jau 1925 m. ir vadinosi „M.S.C. Memelland“ (Memellaendischer Automobil und Motorrad Club). Klubas rengdavo varžybas, į kurias gausiai susirinkdavo tiek automobilių aistruoliai, tiek motociklininkai. Tuometiniame Memelyje aidėdavo griausmas.
Pasak A. Mockaus, A. Poška – didis keliautojas. Jis 1928 m. tapo pirmuoju Lietuvos motociklininku, apvažiavusiu Baltijos jūrą. Plieninis žirgas, su kuriuo A. Poška leidosi į kelią, ir įamžintas skulptūroje.
„Kiekviena skulptūra turi tapti kažkieno simboliu. Šis paminklas bus keliautojų talismanu. Kiekvienas suplanavęs didesnę kelionę ar grįžęs iš jos lai ateina čia ir įamžina ją – pakabina kažkokį pastarosios simbolį ant metalinio rato apačioje. Aš įamžinau praėjusių metų savo piligriminę kelionę, kai įveikiau 1,6 tūkst. kilometrų pėsčiomis“, – kalbėjo iniciatorius.
Susirinkusiems A. Mockus atskleidė ir dar vieną dalyką – bronzinis motociklas, ant kurio sėdi A. Poška, turi mistinių savybių. Kiekvieną, patrynusį jo lempą, aplankys sėkmė.

Parengta 2017 m.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/
 
 • Aprašymas:

  Paminklas automobilių ir motorračių klubui „M.S.C. Memelland“ ir keliautojui A. Poškai atminti : [skaitmeninė nuotrauka] / Ingrida Valotkienė. - Klaipėda, 2017.09.20. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Ingridos Valotkienės asmeninis archyvas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Paminklas automobilių ir motorračių klubui „M.S.C. Memelland“ ir keliautojui A. Poškai atminti
 • Aprašymas:

  [Automobilių ir motociklų varžybių dalyvių rikiuotė prie viešbučio "Victoria"] : [fotografija] / W. Herrmann. - Memel : [s.n.], [1926]. - 1 fotografija

  Šaltinis: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, AdM archyvas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Fotografija / jpg

  Automobilių ir motociklų varžybių dalyvių rikiuotė prie viešbučio "Victoria"
 • Aprašymas:

  Paminklas automobilių ir motorračių klubui „M.S.C. Memelland“ ir keliautojui A. Poškai atminti / Tekstą skaitė Agnė Jonkutė, 2018 m.

  Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Garsinis failas / mp3

  Teisės: CC BY-NC-ND