Grįžti atgal į žemėlapį

Pastatas Kurpių gatvė 2

Koordinatės: 55.709142, 21.133384
Objekto adresas: Kurpių g. 2, Klaipėda, Lietuva
Savivaldybė: Klaipeda

Pastatas, stovintis Klaipėdos senamiesčio teritorijoje, yra vienas iš Kurpių gatvės istorinio apstatymo fragmentų. Jis statytas XIX a. paskutiniais dešimtmečiais. 1866 m. duomenimis, neapstatytą sklypą buvo įsigijęs pirklys G. Butkus, o 1898 m. adresų knygoje jis taip pat nurodomas sklypo savininku. Manytina, kad jis sklype jau buvo pastatęs šį pastatą, nes minimi dviejų butų nuomininkai. Šis pastatas puikiai atspindi XIX a. pab. – XX a. pr. senamiesčio šalutinėse gatvėse statytų gyvenamųjų pastatų paprastesnės architektūros tradicijas.
Pirminė pastato paskirtis buvo gyvenamasis namas. XX a. I pusėje dalis patalpų naudota gamybinei veiklai. Pastate veikė degtinės ir likerio fabrikas, priklausęs bendrovei „A. Stoch & Co“. Ši bendrovė dar vertėsi javų, linų prekyba, didmenine prekyba kolonijinėse šalyse. Kita pastato dalis buvo skirta butų nuomai.
1939–1944 m. pastatas priklausė staliui Paul'iui Müller'iui. Šio laikotarpio rašytiniuose šaltiniuose nurodyta, kad savininkas pastate nuomojo butus, taip pat 1942 m. dokumente užfiksuota, kad čia buvo įsikūrusi ir firma „Marine-HJ-Wehrfunk-Saurien“.
Po karo, XX a. II p., pastatas nacionalizuotas. Šiuo metu (2017 m.) pastate yra privatūs butai, o pirmame aukšte veikia antikvariatas.

Parengta 2017 m.

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka | http://www.klavb.lt/lt/
 
 • Aprašymas:

  Pastatas Kurpių g. 2 : [skaitmeninė nuotrauka] / Ingrida Valotkienė. - Klaipėda, 2017. - 1 vaizdas

  Šaltinis: Ingridos Valotkienės asmeninis archyvas

  Leidėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Teikėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

  Tipas / formatas: Skaitmeninė nuotrauka / jpg

  Teisės: CC BY-NC-ND

  Pastatas Kurpių g. 2