LOCATION
Grįžti atgal INFORMACIJA

Jūrų romantikos suviliotas...

Jūrų romantikos suviliotas...

Maršrutas “Jūrų romantikos suviliotas...“ skirtas Klaipėdos poetui, ekspresionistui, buriuotojui, mokytojui ir marinistui – Saliui Šemeriui. 2018 m. gegužės 21-ąją jam būtų sukakę 120 metų.
Maršruto pradžia prie pastato, kuriame ilgą laiką gyveno Salys Šemerys. Dabar čia įsikūręs viešbutis Navalis, o ant pastato fasado puikuojasi atminimo bareljefas poetui. Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite vietas Klaipėdoje kur poetas gyveno, dirbo, pramogavo ir leido savo laisvalaikį. Poetas ilgą laiką dirbo mokytoju Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kuri buvo tikra inteligentų kalvė. Sužinosite ir pikantiškų detalių: kaip jis būdamas 40-ties, susipažino su savo 23-ejais metais jaunesne žmona Leonija ir kur įvyko pirmasis pasimatymas. Laisvalaikį sutuoktiniai ypač mėgo leisti kinoteatruose, kurių Klaipėdoje buvo apstu. Šiek tiek rečiau lankydavosi Dramos teatre, tačiau prieškariu dažnai lankydavosi turguje kuris tuo metu veikė teatro aikštėje.
Salys Šemerys buvo aistringas buriuotojas ir Klaipėdos jachtklubo narys nuo 1929 m. Nusipirkęs jachtą ir pavadinęs ją „Tegu“ plaukiojo po Kuršių marias, nusigavo iki Visbio, Stokholmo, Helsinkio, aplankė didesnius Baltijos jūros uostus, dalyvavo tarptautinėse regatose. Deja, liūdnas likimas ištiko jachtą „Tegu“ ...
Ne veltui maršrutas užbaigiamas vietoje, kur buvo įsikūrę senieji Jachtų uostai, Kruizinių laivų terminale, skambant poeto balsui bei odei jachtai „Tegu“. Ekskursijos trukmė apie 2 val.

 Parengė Jurga Bardauskienė, 2018 

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka