LOCATION
Grįžti atgal INFORMACIJA

Neatrastas pajūris

Neatrastas pajūris

Atvykę į buvusį pajūrio žvejų kaimą Karklę, centrinėje jo dalyje nesunkiai atrasite raudonų plytų pastate įsikūrusį Pajūrio regioninio parko lankytojų centrą. Užsukę į jį galėsite sužinoti, kur parke įsikūrę didieji kormoranai ir kuo jie naudingi pajūrio ekosistemai, susipažinti su parko saugomomis gamtos ir kultūros vertybėmis.

Pasisėmę naudingos informacijos, galite pasukti jūros link. Čia ant jūros kranto galėsite aplankyti senąsias evangelikų liuteronų kapines, kuriose aptiksite tradicinius kaltinius kryžius, tablyčias. Tęsdami kelionę paplūdimiu šiaurės link, prieisite vieną srauniausių parko upelių – Rikinę, o pažygiavę dar 2 kilometrus, išvysite vieną įdomiausių laukinio pajūrio objektų – Mažąjį klifą. Šis skardis yra perpus žemesnis nei Olando Kepurės, bet pasižymi kur kas vandeningesniais gruntiniais vandenimis, turinčiais daug metalų ir nudažančiais skardį rausva spalva. Vasarą ant skardžio gausiai auga nendrės, o žiemą dėmesį kausto įspūdingi ledo varvekliai – it vargonų vamzdžiai, vietomis suformuojantys ištisas ledo sienas.

Išsukę iš paplūdimio į dviračių taką, prieisite prie Plocio ežerėlio pastatytą paukščių stebyklą, iš kurios ne tik migracijų metu įdomu stebėti netoliese atokvėpį radusius vandens paukščius, bet ir vasarą sparnuotųjų čia gausu.

Dviračių taku paėję Karklės link, prieisite galutinį maršruto objektą – buvusios Karklininkų bažnyčios vietą. Pastatyta 1910 m., ji tarnavo tikintiesiems iki 1945 m. Pokario metais čia pradėję šeimininkauti svetimos šalies kariškiai netoliese įkūrė poligoną, o bažnyčia buvo nugriauta kaip ir daugelis kitų maldos namų.

Maršruto ilgis apie 8 km. Užtruksite apie 2 val.

Parengė Simonas Bendikas ir Rolandas Puidokas, 2016

Pateikė: Pajūrio regioninio parko direkcija