LOCATION
Grįžti atgal INFORMACIJA

Pažintinis maršrutas šeimoms – Velniškai įdomi karališka istorija

Pažintinis maršrutas šeimoms – Velniškai įdomi karališka istorija

Maršruto pradžia – Tauralaukio autobusų stotelėje, kur galima atvykti 14 maršruto autobusu. Nuo čia ir pradėsime pažintį su Tauralaukio dvaru. Šis dvaras (vok. Kleine Tauralauken) pirmą kartą paminėtas 1539 m. 1802 m. birželio mėn. Tauralaukio dvare įvyko garsusis Prūsijos karaliaus Friedricho Wilhelmo III ir jo žmonos Luizės susitikimas su Rusijos imperatoriumi Aleksandru I. Tai buvo nuo Friedricho I ir Petro Didžiojo laikų pirmasis Prūsijos ir Rusijos monarchų susitikimas. Klaipėda tapo žinomu karališkojo susitikimo miestu. Tai suteikė miestui garbės ir pasitikėjimo. Istorikai vieningi dėl teiginio, kad joks kitas Prūsijos ir Rusijos valdovų susitikimas nebuvo toks ilgalaikis ir įtakingas kaip šis Klaipėdoje. 1807 m. dvare kelis kartus lankėsi karališkoji šeima – karalienė Luizė su vaikais, kuri į dvarą atplaukdavo laiveliu Danės upe.
Keliaujame nuokalnės link ir sukame į kairę – čia įžengsime į buvusį parką, kurio prieigose kadaise buvo paminklas karalienei Luizei. Ant akmeninio pagrindo stovėjo asimetriška granito plokštė su bronziniu reljefiniu karalienės portretu. Paminklą supo geležinė tvorelė, jis nugriautas maždaug 1960 metais.
Toliau leidžiamės į Danės upės slėnį, kur pramogauti mėgdavo karalienė Luizė ir jos vaikai. Iš atsiminimų žinome, kokį džiaugsmą patirdavo princai, mėgę pasikarstyti po aukštaūgius medžius, kiek linksmybių suteikdavo jiems karuselė. Net mažosios princesės Šarlotė su Aleksandra įsitaisydavo dviejose kėdėse, o karuselę sukdavo du žirgai, ant kurių atsisėsdavo princai Wilhelmas ir Fricas, būsimieji šalies valdovai...
Paėjėję link upės pakrantės, randame priešistorinius laikus menantį ir legendomis apipintą Tauralaukio Velnio akmenį. 4 metrų ilgio, 3,5 metrų pločio, apie 50 tonų svorio Velnio akmuo yra valstybės saugomas respublikinės reikšmės gamtos paminklas. Šis akmuo minimas dar kryžiuočių kronikose 1253 metais, aprašant Mėmelio sienas. Istorijos tyrinėtojai Velnio akmenį sieja su aukomis seniesiems baltų dievams. Čia neprošal būtų prisiminti ir legendas...
Grįždami į maršruto pradžią ir kopdami į Danės upės šlaitą, praeisite pro sunykusias Tauralaukio kapinaites.
Palei upę keliaujame link karalienės Luizės ąžuolo. Prisimename kaidaise čia stovėjusį paminklą karalienei Luizei, kuris neišliko. Įsivaizduojame Klaipėdos krašto raitininkes, pasirengusias sutikti karališkuosius svečius. Tik įsivaizduokime iškylų patiesalais nuklotą ąžuolo papėdę, krykštaujančius vaikus ir laivelių prieplauką.
Nepavargusiems siūlome pėsčiųjų taku palei Danę nueiti į KU Botanikos sodą, pasigrožėti nuostabia augalija arba autobusų stotelėje sėsti į 14 maršruto autobusą ir Botanikos sodą pasiekti po poros stotelių.
Maršruto ilgis apie 1,5 kilometro. Trukmė apie 1 valandą.

 Parengė Tauralaukio bendruomenė, 2016

Informaciją apie Botanikos sodą bei darbo valandas galite rasti čia: http://www.ku.lt/bs/.

Pateikė: Tauralaukio bendruomenė