LOCATION
Grįžti atgal INFORMACIJA

Danės (Dangės) upe

Danės (Dangės) upe

Šis maršrutas skirtas aktyvių pramogų mėgėjams, norintiems sykiu susipažinti ir su miestu. Kviečiame pakeliauti vandens dviračiu ar valtele, deja, leidžiama plaukioti tik nuo Jono kalnelio iki Pilies tilto, todėl nepamatysite nei berniuko su šuniuku ilgesingai lydinčius išplaukiančius laivus nei senojo Lindenau laivų gamyklos elingo, nei piliavietės ir kitų įdomių dalykų...

Čia pramogaudami turiningai praleisite laiką, nes su Klaipėda susipažinsite plaukdami vienintele per miesto širdį tekančia Danės upe, kuri kažkada vadinosi Dange.

Seniau ji buvo uostas, talpindavęs apie 300 laivų. Danės upės kairiojoje krantinėje, dabar vadinamoje „Buriuotojų“, buvo sandėliai, krovos aikštės, įvairūs fabrikai, linų svarstyklės, o dešiniojoje krantinėje, dabar vadinamoje „Karališkąja“, puikavosi miestui svarbūs statiniai ir paminklai: rotušė, birža, senasis paštas, muitinė, paminklas „Borussia“. Deja, iš šių iškilių pastatų išlikęs tik Rotušės pastatas.

Keliaudami šiuo maršrutu, galėsite pamatyti miesto simbolį – burlaivį „Meridianą“, praplauksite pro daug įvykių menantį Biržos tiltą, išvysite grakščiai prie pat tilto įsitaisiusią Undinėlę, karališkąją rezidenciją – Rotušę, Borusijos vietoje stovintį Žveją, buvusius sandėlius, kuriuose įsikūrusios kavinės, ir, žinoma, Meyhoeferio laivininkystės bendrovės pastatą, kuris buvo pirmasis daugiaaukštis Klaipėdoje, turėjęs ir pirmąjį Klaipėdoje liftą. Šioje krantinėje gausu buriavimo tradicijas menančių ženklų – knechtų. Kelionę teks užbaigti prie Pilies tilto, seniau vadinto Karlo tiltu.

Kelionės atstumas apie 1,5 km.

Parengė Jurga Bardauskienė, 2015

 

 

Pateikė: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka