LOCATION
Grįžti atgal INFORMACIJA

Ką pasakoja senamiesčio katinas?

Ką pasakoja senamiesčio katinas?

Jei senamiesčio katinas prabiltų, papasakotų mums įdomių istorijų. Jis yra ne kartą užgauliotas ir net dingęs, bet vis atgyja tarsi sfinksas iš pelenų.

Čia pat senamiestyje, kairiojoje Danės krantinėje, esti ir daugiau įdomių katino kaimynų: sargas, slibinas, laukinis žmogus, kaminkrėtys, bokštas, fortepijonas. Visai netoliese (lyg įrodymas, kad ir katinas su pele gali draugiškai gyventi), tupi visų praeivių nuglamonėtas stebuklingasis peliukas.

Nuo kaminkrėčio eidamas Žvejų gatve spėk žvalgytis kairėn dešinėn  praeisi Biržos tiltą, vietą, kur kadaise stovėjo „Salamander“ pastatas, sudegusio „Baltijos“ kino teatro griuvėsius, pirmąjį miesto dangoraižį (Meyhöferhaus), senuosius sandėlius. Šioje gatvėje knibžda kavinių, kai kuriose iš jų galima aptikti ir autentiškų detalių arba bent senąjį Memelį primenančius pavadinimus.

Jei netingėsi ir pasigėrėdamas jachtų uostelio, Klaipėdos piliavietės vaizdais, paėjėsi toliau, perėjęs pasukamąjį tiltelį išvysi legendomis apipintą vaiduoklį. Pačiame Danės krantinės gale pasitiks ilgesingai laivus palydintys - berniukas su šuniuku. Čia apsižvalgyk – šalia dar yra Lindenau gamyklos senasis elingas, o kitoje Danės pusėje – bučinį siunčianti mergaitė...

Šiuo maršrutu bekeliaudamas susipažinsi su Klaipėdos  džiazo ir legendų miesto dvasia...

Maršrutas užtruks apie 1 val., nukeliausi apie 1,5 km.

Parengė Jurga Bardauskienė, 2014

Pateikė: Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka